Dhjetë makinat më të shtrenjta të Cristiano Ronaldo-s

Falë talentit të tij për futbollin dhe kontratat e marketingut, Cristiano Ronaldo, në garazhin e tij numëron disa makina luksi. Ylli portugez është një maniak i veturave dhe përkujdeset që të mos i mungojë asnjë makinë luksi. Për më tepër, ai njihet nga bashkëlojtarët si një njeri që gjithmonë ndërron veturat e tij për çdo seance stërvitore.

Njihuni me dhjetë makinat më të shtrenjta të Cristiano Ronaldo-s:

10. Aston Martin DB9 – 156.000 euros.

10. Aston Martin DB9 – 156.000 euros.
9. Bentley Continental GTC – 195.000 euros.

9.Bentley Continental GTC – 195.000 euros.


8. Bentley GT Speed – 201.825 euros.

8. Bentley GT Speed – 201.825 euros.

7. Ferrari F430 – 217.000 euros.

7. Ferrari F430 - 217.000 euros.

6. Ferrari 599 GTB Fiorano – 251.000 euros. (Upss! Dolin pas vetëm një jave doli në shitje në eBay, për 50.000).

6. Ferrari 599 GTB Fiorano – 251.000 euros

5. Lamborghini Aventador LP 700-4 – 292.000 euros.

5. Lamborghini Aventador LP 700-4 – 292.000 euros.

4. Ferrari 599 GTO – 353.150 euros.

4. Ferrari 599 GTO – 353.150 euros.

3. Rolls Royce Phantom Drophead Coupe – 367.500 euros.

3. Rolls Royce Phantom Drophead Coupe – 367.500 euros.

2. Koenigsegg CCX – 391.000 euros.

2. Koenigsegg CCX – 391.000 euros.

1. Bugatti Veyron – 1.760.000 euros.

1. Bugatti Veyron – 1.760.000 euros.

/tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts