Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Dhimbje dhe lot në familjen e Ronaldinhos

Nëna e ish-yllit brazilain Ronaldinho, 40 vjeç, ka vdekur pasi testimi në fund të vitit 2020 tregoi se ishte pozitive për COVID-19.

Dona Miguelina, 71 vjeç, u shtrua në spital në qytetin e saj të lindjes Porto Alegre pasi një test koronavirus ishte pozitiv dhjetorin e kaluar, dhe sipas stacionit kombëtar peruan të TV Amerikës, ajo vdiq disa orë më parë.

Pasi kaloi tre vjet në AC Milan, pas largimit nga Barça. dhe më vonë luajti për katër klube të ndryshme në Amerikën e Jugut, Ronaldinho u kthye në Brazil në 2011.

Nëna e tij ishte e tillë që e ndiqte pas të birin në karrierë kudo që luante. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts