Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

DEPUTETËT/ Lista demokrate e 25 prillit: më të bujshme ikjet sesa prurjet

Edhe PD ofroi listën përfundimtare të deputetëve të saj për 25 prillin.

Veçon fakti se disa emra, të cilët konsideroheshin të padiskutueshëm, nuk janë në to.

Dhe nuk është fjala për Halim Kosovën apo Romeo Gurakuqi, por të tillë si Florion Mima, Endri Hasa, Genc Pollo e Luçiano Boçi.

Nuk do jetë gjithashtu dhe Klevis Balliu.

Ndër prurjet e reja, ato që kanë një staturë publike, janë tre, dhe që të tre vijnë nga bota e letrave: Flutura Açka, shkrimtare dhe poete, por e bërë e njohur më së shumti vitet e fundit për gjuhën e ashpër kundër qeverisë, i cilësuari analist Agron Gjekmarkaj, po kështu i njohur si zë kundër qeverisë, dhe që është pedagog i letërsisë, si dhe Agim Baçi, poet dhe kritik letrar, gjithashtu opinionist, që është dhe pedagog i letërsisë.

Ndërkohë, ndryshe nga risia e PS-së, ku nga Rama vetë, e të tjerë emra të fortë lidershipi janë renditur në zona jo sigurie për mandat, në listën e PD-së ka vijuar tradita e sistemit.  Lista e qarkut te Tiranës do të kryesohet nga Lulzim Basha. Ndërkohë që i konsideruari kryetar hije i PD-së, Sali Berisha, do jetë i 5 në listën e Tiranës, sigurisht pa asnjë rrezik mosmarrjeje mandati.

Lista e PD-së në Tiranë:

Lulzim Basha

Jorida Tabaku

Alfred Rushaj

Albana Vokshi

Sali Berisha

Agron Shehaj

Fatmir Mediu

Grida Duma

Shpëtim Idrizi

Belind Këlliçi

Vangjel Dule

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka

Orjola Pampuri

Aldo Bumçi

Ivi Kaso

Oriela Nebiaj

Gent Strazimiri

Mirela Tabaku

Çlirim Gjata

Enkeleda Sallaku

Dor Teliti

Ariana Cela

Taulanda Jupi

Lediana Fratari

Mimoza Hajdarmataj

Gentian Muça

Mirash Shkodra

Myqerem Deliu

 

Lista në qarkun e Dibrës:

Xhelal Mziu

Kreshnik Çollaku

Dhurata Çupi

Edmond Isaku

Luan Haka

Irini Shehu

Shaban Izvira

Denisa Vata

Jeton Kaloshi

 

Lista në qarkun e Kukësit

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Shyrete Koka

Admir Sinemati

Demush Kastrati

Vjollca Omuri

 

Lista në qarkun e Gjirokastrës

Tritan Shehu

Roland Bejko

Entela Shehaj

Myzafer Elezi

Johana Qerollari

Bajram Hysa

 

Lista në qarkun e Beratit

Tomor Alizoti

Kasem Mahmumataj

Aferdita Pushi Gjini

Bujar Hoxhaj

Pëllumb Nako

Alketa Mukavelati

Ardit Benja

Denis Sahatçiu

Ermira Bullari Arizi

Muharrem Hoxhaj

 

Lista në qarkun e Shkodrës

Helidon Bushati

Emilia Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli

Zef Hila

Ludovik Hasanaj

Bardh Spahia

Izmira Ulqinaku

Aldo Gega

Arben Gjuraj

Helga Sallaku

Hil Kola

Ermira Çobaj

 

Lista në qarkun e Elbasanit

Gaz Bardhi

Flutura Açka

Lefter Gostenja

Dashnor Sula

Eugen Isai

Zheni Gjergji

Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Durim Çekrezi

Ibrahim Sako

Anila Bishqemi

Ardian Zeneli

Mehdi Shehu

Erlind Gurra

Megi Balliu

 

Lista në qarkun e Fierit

Enkeled Alibeaj

Eralda Tase Bano

Saimir Koreshi

Luan Baçi

Ilda Dhori

Agron Kapllanaj

Luljeta Sejko

Ndriçim Bali

Alketa Luga

Dilaber Kamberi

Edmon Çepele

Elisabeta Rredhi

Jakup Beqiri

Ledio Kastrati

Heriselda Prishta

Roel Zoga

Leonard Feleqi

Ardian Ferro

Edi Nushi

Ledia Shehu

 

Lista në qarkun e Korçës

Edmond Spaho

Sorina Koti

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Salaudin Jakupllari

Marjeta Halili

Andrea Mano

Alfred Gega

Suela Myrtellari

Anila Hysenbegasi

Arben Kambo

Nikollaq Doku

Landi Gusho

Kiço Tane

 

Lista në qarkun e Vlorës

Bujar Leskaj

Ina Zhupa

Fatjon Veizaj

Arber Agalliu

Gezim Ademaj

Nada Daullja

Jolio Dine

Julin Zoto

Nada Meçorapaj

Athird Hoxhaj

Alta Azizi

Lorenc Danaj

Edmon Fetahu

Manjola Cikuli

Hysni Sharra

Ilir Gunbardhi

Afrovita Dhimojani

 

Lista në qarkun e Lezhës

Marl Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Zef Gjoka

Roza Hila

Gjovalin Lasku

Salvator Kaçaj

Albert Melyshi

 

Lista në qarkun e Durrësit

Edi Paloka

Agron Duka

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferi

Andia Ulliri

Igli Cara

Rezart Tusha

Manjola Luku

Agim Baçi

Blerina Reçi

Selman Tema

Erzen Laçi

Riselda Kalia

Aulon Kalaja

Artion Bajramaj

Arjeta Keçi

Armand Brahimaj

Ivo Jorgoni

Edlira Devolli /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts