Champions: Liverpool, leksion Bajernit në “Allianz”

Liverpool është rikthyer në formën e vet më të mirë, duke mundur Bajernin 3-1 në “Allianz Arena”, por pa e patur ende Muhamed Salah si lider, siç ndodhi sezonin e kaluar.

Ka qenë Sadio Mane heroi i anglezëve me dy gola të shënuar në portën bavareze, duke konfirmuar kështu dhe ditët jo të mira për klubin gjerman, i cili tashmëe sheh veten jashtë Champions-it.

Ndërsa në takimin tjetër, Barça kabërë thjesht dëtyrën ndaj Lionit, duke e shpartalluar 5-0. Të dy takimet, në përballjet e para kishin përfunduar në barazim 0-0. /tesheshi.com/         

auto pjese dak

Related posts