Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bota humb Montserrat Caballé, diva-n spanjolle të operas botërore

Sopranoja e famshme spanjolle Montserrat Caballé, vdiq këtë të shtunë në Barcelonë, duke dhënë frymën e fundit në Spitalin Sant Pau.

Një interpretuese operistike brilante, njëherësh dhe kompozitore, ajo prej vitesh kishte probleme shëndetësore, gjë e që kishte larguar nga skena.

Me një karrierë të shkëlqyer, shtrirë në vitet ’70 – ’80 – ’90, Montserrat Caballé ishte ekuivalenti femëror i Pavarotit apo Domingos. /tesheshi.com/  

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com