Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bashkë me Bashën në gjyq, Ristani: unë, asnjë firmë a vulë në dokumenta

Arben Ristani, ish-nr.2 i PD-së, tha se ai është i pastër nga ajo çfarë e akuzon prokuroria, lidhur me një lobim në kanale të dyshimta parash drejt SHBA, në prag të zgjedhjeve të 2017-ës.

“Prokuroria e Tiranës ka pasur një hetim lidhur me dy akuza për falsifikim dokumentesh dhe parash ndaj Bashës meje dhe Dervishit. Pasi kanë vijuar hetimet i kanë përfunduar. Dhe sot na komunikuan duke rrëzuar akuzën për pastrim parash, dhe duke lënë akuzën për falsifikim të dokumenteve shtetërore”, tha Ristani në të parin reagim pas publikimit të akuzave nga prokurorët e çështjes.

“Unë Arben Ristani nuk kam përpiluar asnjë dokument shtetëror, as nuk e kam vulosur, që të akuzohet dikush për falsifikim të dokumenteve. Unë personalisht nuk kam asnjë dokument që ta kem përpiluar firmosur apo vulosur unë, dhe që i drejtohet KQZ-së. Nuk ka asnjë dokument të firmosur në emrin tim. Eshtë një akuzë në ajër ndaj meje, është një montim politik.

Kjo çështje nuk besoj se e rrezikon se është e pabazuar në prova, dhe bëhet për të dëmtuar Partinë Demokratike”, tha njeriu që atë kohë ishte krah Bashës, por pas mënjanimit prej tij për t’u zëvndësuar nga Gazmend Bardhi, tashmë është kritik ndaj kreut demokrat. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com