Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Albin Kurti, mesazh Ramës para takimit të pritshëm: kujdes me Serbinë!

Ashtu siç Rama, edhe Albin Kurti ka shfaqur gadishmërinë për t’u takuar me shefin e qeverisë së Tiranës. I ndodhur në kryeqytetin shqiptar për të festuar triumfin e tij në zgjedhjet e 6 tetorit, Kurti tha se prek takimin me Ramën, por pa thënë se kur.

“Prandaj është në interes të Serbisë që të duket sa më normale, por nuk është. Sonte do të kthehem në Kosovë, por sigurisht që do ta takoj së shpejti kryeministrin e Shqipërisë, por jo sonte. Është çështje ditësh dhe jo javësh kjo punë”, tha ai.

Por Kurti, në pritje për t’u bërë kryeministër, ka përcjellë mesazhin e të paturit kujdes me Serbinë, e kjo pas paktit me Vuçiçin për një “Mini-Shengen” ballkanik .

“Mendoj duhet të kemi kujdes në raportet me Serbinë, pasi dihet se cfarë u ka bërë shqiptarëve dhe para tre viteve tentoi një puç në Maqedoni por dështoi së bashku me Rusinë.

Prandaj është në interes të Serbisë që të duket sa më normale”, tha Kurti. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts