Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

A ka lidhje mes infektimeve dhe ndryshimeve në Kodin Zgjedhor? Për presidentin Meta, po!

Presidenti Meta e ka lidhur situatën e rënduar COVID në vend, me rritjen e infektimeve, si kudo në botë, me atë politike.

Në gjykimin e tij, trendi shqetësues epidemik efektohet dhe nga, sipas tij, shkelja e marrëveshjes së 5 qershorit.

Këtë ai e ka thënë teksa i ka drejtuar një shkresë ministres së Manastirlliu, duke e pyetur detaj më detaj mbi gadishmërinë e sistemit shëndetësor për t’u përgjigjur valës së infektimeve.

Me përshkallëzimin e krizës së rëndë politike e institucionale, veçanërisht pas shkeljes brutale e të njëanshme të marrëveshjes konsensuale të 5 Qershorit (ndryshimeve nw Kodin Zgjedhor), situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe, që duhet parandaluar në kohë.

Në këto kushte, po bëj publike letrën zyrtare që i kam dërguar ministres së Shëndetësisë”, shkruan kreu i shtetit. /tesheshi.com/


 

 

auto pjese dak

Related posts