Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Zaev: në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare nëse humbasim ato presidenciale

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, njëherësh lideri i LSDM-së Zoran Zaev, njoftoi mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por vetëm nëse kandidati i koalicionit qeverisës humbet në zgjedhjet presidenciale.

“Nëse kandidat i LSDM-së dhe i koalicionit qeverisës, Stevo Pendarovski humbasin zgjedhjet e ardhshme presidenciale përballë kandidatit të VMRO-DPMNE Gordana Siljanovska – Davkova do të shpallen zgjedhjet e parakohshme parlamentare”, tha Zaev.

Zgjedhjet për Presidentin e Maqedonisë Veriore do të mbahet më 21 prill, dhe nëse asnjë kandidat nuk fiton në raundin e parë, një raund i dytë do të mbahen më 5 maj.

Pjesa zyrtare e fushatës për zgjedhjet presidenciale, të vendosura nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, do të fillojë më 1 prill. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com