Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Vuçiç: Krah Prishtinës, në luftë me koronavirusi në Kosovë

Serbia është e gatshme të bashkëpunojë plotësisht me përfaqësuesit e institucioneve të Prishtinës në ndalimin e COVID-19, tha presidenti serb Aleksandar Vuccicc në një intervistë telefonike me të dërguarin special të Sekretarit të Përgjithshëm të KB dhe Shefin e Misionit të KB në Kosovë, Zahir Tannin.

I dërguari special Tanin shprehu keqardhje për viktimat e sëmundjes ngjitëse në Serbi dhe mbështeti Vuçiç në luftën kundër përhapjes së saj, tha Presidenca Serbe.

Presidenti serb tha se është i shqetësuar për përhapjen e sëmundjes në Kosovë, dhe shprehu vendosmërinë e Serbisë për të ndihmuar komunitetin serb në Kosovë, por edhe gatishmërinë e saj për të bashkëpunuar plotësisht me shqiptarët dhe për të punuar me përfaqësuesit e institucioneve të Prishtinës për të ndaluar COVID-19. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com