Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Video: Shembja e detyrueshme e një kubeje pas tërmetit në Zagreb

Pas një tërmeti mëngjesin e një dite më parë në Zagreb, më i forti në 140 vjet, u rrëzua dhe një kube e ndërtesës së Shoqatës së Shkrimtarëve Kroatë, e vendosur në Sheshin Ban Jelacic.

Ishin shërbimet kompetente ato që vlerësuan se ajo duhej të shembej nga zjarrfikëset, pasi ndryshe do të rrezikonte sigurinë e qytetarëve.

Ajo është një ndërtesë e vitit 1905.

Zjarrfikësit lidhën një litar në kube, duke e tërhequr më pas me kamion. Ishte diëka e dhimbshme kulturalisht, por e domosdoshme humanisht. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts