Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Video: Ja se si aeroplanët sauditë asgjesojnë dronët iranianë të huthinjve jemenas

Ushtria Saudite ka publikuar pamjet që tregojnë aeroplanët e tyre F-15 që gjuajnë dronët iranianë Qasef-2K të përdorura nga shiitët jemenas Houthi.

Dronët Qasef-2K janë një version i maskuar i dronëve iranianë Ababil.

Në një tjetër vidoeo, shihet se si aeroplanët sauditë shkatërrojnë depot e raketave dhe droneve të shiitëve në Jemen. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts