Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

UEFA dënon Serbinë dhe Bullgarinë për sjelljet raciste

UEFA ka dënuar një klub futbolli serb dhe një bullgar për “sjelljen raciste” të mbështetësve të tyre gjatë ndeshjeve të Europa League javën e kaluar.

Partizani i Beogradit do të duhet të luajë dy ndeshjet e radhës në garat e UEFA-s pas dyerve të mbyllura, tha organi drejtues i futbollit evropian, ndërsa Lokomotiv Plovdiv i Bullgarisë do të ketë një mbyllje të pjesshme të stadiumit të tij për ndeshjen e radhës në shtëpi.

Organi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-së urdhëroi Lokomotiv që të mbyllte sektorin Tribuna Sportclub të stadiumit të tij në Plovdiv dhe të shfaq një flamur me logon e UEFA-s dhe fjalinë “#EqualGame”.

Ata gjithashtu gjobiten Partizanin e Beogradit me 24.250 euro pasi fansat kishin hedhur objekte dhe fishekzjarre për bllokimin e shkallëve”.

Incidentet ndodhën në 8 gusht gjatë ndeshjes së parë të raundit të tretë kualifikues të Europa League, i cili beri qe Partizani të fitonte 3-1 ndaj klubit turk Malatyaspor, ndërsa Lokomotiv Plovdiv u mund me 1-0 nga klubi francez Strasbourg. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com