Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Uashington Post: Pse Netanyahu shkon me një mal rrobash të ndyra në Shtëpinë e Bardhë?

Zyrtarët amerikanë, të cilët dëshironin të mbeteshin anonim, pretendojnë se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, si shumë studentë, shpesh përdor shërbimin falas të lavanderisë në Shtëpinë e Bardhë.

Ata pretendojnë se çdo herë që ai viziton Shtëpinë e Bardhë, sjell rrobat e tij të ndyra dhe përdor shërbimin falas të rrobave në atë institucion.

Sipas Washington Post, zyrtarë amerikanë pa emër janë ankuar se kryeministri 70-vjeçar sjell shumë valixhe plot me rroba të ndyra për larje falas sa herë që viziton Shtëpinë e Bardhë.

Sipas një burimi nga Uashingtoni, këto rroba lahen falas, gjë që është një përfitim i veçantë për të gjithë zyrtarët e huaj gjatë një vizite në Shtëpinë e Bardhë, të cilën Netanyahu me sa duket e përdor rregullisht.

“Netanyahu dhe gruaja e tij janë të vetmit që sjellin valixhet e rrobave të ndyra për t’u larë. Pas disa udhëtimesh, u bë e qartë se ata po e bënin atë qëllimisht”, tha zyrtari anonim amerikan.

Zyrtarët izraelitë i kanë mohuar këto akuza, të cilat ata thanë se ishin jashtëzakonisht absurde.

Netanyahu ngriti një proces gjyqësor në 2016 për të parandaluar që izraelitët të bindeshin se ku po lante rrobat e ndyra, domethënë, ai nuk ishte dakord që publiku të ketë akses në faturat për larjen e rrobave të tij. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts