Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Trump në “I vetëm në shtëpi”, televizioni kanadez: përse i futëm “gërshërët” presidentit

Të enjten, televizioni shtetëror kanadez konfirmoi se shkurtoi paraqitjen e presidentit amerikan Donald Trump në filmin “I vetëm në shtëpi 2”, por theksoi se kjo kishte ndodhur para se ai të zgjidhej president për shkak të shkurtimit të filmit.

Kohët e fundit, CBC transmetoi atë film të vitit 1992, dhe një pjesë e audiencës dhe mediat kanadeze vunë re se skena me Trump ishte prerë, kështu që ata kërkuan një shpjegim, veçanërisht pasi vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë tha të martën se ai ishte “i nderuar” të ishte protagonist në film .

“Siç ndodh shpesh me filmat me metrazh të përshtatur me televizionin, “I vetëm në shtëpi 2″ është rishikuar për kohëzgjatjen e tij”, tha zëdhënësi i CBC, Chuck Thompson.

“Skena me Donald Trump ishte një nga disa që u prenë, sepse nuk ishin të rëndësishëm për aksionin. Kjo është bërë në vitin 2014 kur kemi blerë filmin, dhe para se Trump të zgjidhej president “.

Shumë përdorues të mediave sociale kanë akuzuar CBC për marrjen e një vendimi të motivuar politikisht, dhe djali i Trump, Donald Trump Jr. në Tëitter e quajti këtë si “patetike”.

Vetë presidenti amerikan u argëtua me aktin e televizionit kanadez. Mbrëmjen e së enjtes, ai shkroi në Tëitter se ndjeu se “që nuk pëlqehet nga Justin T, pasi e ka detyruar të shpenzojë më shumë në NATO ose tregti”, duke iu referuar kryeministrit kanadez Justin Trudeau.

“Filmi nuk do të jetë më i njëjti përsëri”, ka shkruar Trump, duke shtuar në kllapa se ai ishte “thjesht shaka”.

Politikani republikan shfaqet shumë shkurt në filim, ku Young Kevin Mccallister (Macaulay Culkin), i harruar nga familja e tij, po përpiqet njihet me një hotel të madh ku po qëndron për pushimet.

Ai e ndalon burrin me një pallto të gjatë me një kravatë të kuqe, për t’i kërkuar udhëzime drejt hollit.

“Poshtë sallës, në të majtë”, përgjigjet Trump.

Fjala është për Neë York Hotel Plaza, blerë nga Trump në fillim të viteve 1990, e ku u filmua pjesa më e madhe të skenave të këtij produksioni filmik. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts