Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Trump dorëzohet para maskës: Më pëlqen, dukem si “Lone Ranger”

Pasi refuzoi me këmbëngulje të vishte një maskë mbrojtëse në publik, Presidenti amerikan Donald Trump tha se kur do ta vendos atë do të  duket si personazh i komikut “Lone Ranger” dhe se i pëlqen kjo gjë.

Një ditë pasi një ligjvënës republikanë pohuan se presidenti tani vesh një maskë në publik për të dhënë një shembull të mirë për amerikanët, Trump tha se ai mendon se maskat janë të mira dhe se ai investohet për ta.

Trump theksoi se ai patjetër do të mbante një maskë nëse e gjeti veten në një turmë të madhe.

Në fillim të muajit prill, Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Infektive (CDC) rekomandoi që qytetarët të veshin maska ​​në publik, veçanërisht në vendet ku nuk është e mundur të ruhet distanca fizike.

Trump ka rezistuar prej kohësh për të mos veshur maskë, madje duke bërë shaka duke folur për udhëzimet e CDC.

Sidoqoftë, ai tani ka ndryshuar qëndrim dhe deklaroi se sa i pëlqen të veshë maskën dhe sa i përshtatet atij.

“Unë kam një maskë të zezë dhe mendoj se duket në rregull,” tha Trump, duke shtuar se ai duket si “Lone Ranger”, një personazh imagjinar nga një hero i Ëest Ëest i veshur me një maskë të zezë rreth syve të tij.

Unë nuk kam ndonjë problem me këtë dhe nëse njerëzit ndjehen mirë me një maskë, ata duhet ta veshin atë, tha Trump.

Nga ana tjetër, SHBA shënoi një rekord infektimesh në një ditë, me më shumë se 50,000 pacientë të rinj koronarë.

Numri i pacientëve të shtruar në spital po rritet në disa qendra të nxehta si Houston (Texas) dhe Phoenix (Arizona). /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts