Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Tronditje në Afrikën e Jugut: borë në mes të shtatorit, në vendin e përzhitjes nga thatësira

Në Afrikën e Jugut ka rënë borë. Kjo ka ndodhur   në disa zona jugperëndimore të vendit, si pasojë e një moti të ftohtë

Banorët e kanë fotografuar dhe regjistruar këtë fenomen të pazakontë meteorologjik në jetën e tyre duke publikuar pamjet në rrjetet sociale.

Afrika është e njohur për thatësirën e saj të madhe dhe dëbora e shtatorit ka habitur popullsinë, shkruan Nezavisne.com

Por interesante: kjo është e 12 herë këtë vit që bie borë në Afrikën e Jugut. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com