Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Tragji-komedi në autostradë: dy jetëhumbje në Passat, kallëzim penal kundër 11 “kameramanëve të pashpirt”

Një aksident i rëndë trafiku ndodhi në autostradën gjermane A24, midis kryqëzimeve Pritzwalk dhe Meyenburg, të enjten në mbrëmje, në të cilën dy persona humbën jetën.

Goma e një gjysmë-rimorkioje kamionit, e cila po lëvizte në korsinë e duhur, shpërtheu, gjë që bëri që kamioni të ngadalësonte shpejtësinë. Në këtë moment, një Passat u fut nën kamion me shpejtësi të plotë. Dy persona në Passat u vranë, tre u plagosën rëndë, ndërsa autostrada A24 u bllokua për 12 orë.

Sidoqoftë, ky aksident vlen të përmendet edhe për shkak të sjelljes së turpshme të shoferëve të tjerë. Pasi autostrada u hap pjesërisht, policia regjistroi një numër shoferësh dhe shokësh të tyre që po filmonin vendin e përplasjes dhe Passatin e shkatërruar, me celularët e tyre.

Pastaj oficerët aktivizuan aparatin e tyre dhe filmuan “kameramanët” e pandjeshëm. Epilogu: 11 persona do të marrin kallëzime penale për filmimin e vendit të aksidentit. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts