Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Trafikanti shqiptar i drogës u kap nga policia, pasi shkeli semaforin…

Një gjykatë në Londër dënoi me 2 vjet e 4 muaj burg një 23-vjeçar shqiptar të akuzuar për posejdim lëndësh narkotike dhe dokumente false identifikimi.

Sikundër raportojn mediat, shqiptari i identifikuar si Erjon Bajraktari u arrestua në dhjetor të 2016, pasi kishte kaluar me semafor të kuq në Bishopsgate.

Bajraktari u dha policëve një kartë identiteti lituaneze me emrin Oliver Markus, por policët dyshuan nga cilësia e ulët e kartës dhe pamundësia e të riut për t’iu përgjigjur pyetjeve të thjeshta lidhur me vendlindjen.

Policia urdhëroi kontrollin e makinës dhe një qen antidrogë zbuloi 13 doza kokainë.

I riu shqiptar fillimisht tha se ishte në qytet si turist, por më pas pranoi se posedonte drogë me qëllim trafikimin e saj. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts