Auto Dak
Auto Dak

Tjetër sinjal çarjeje PS-LSI, Koka sulm ndaj Dakos: të ishte Grida Duma në vend të tij!

Një deklaratë e fortë e  minsitrit të Mjedisit, Lefter Koka, ka qenë shenja më paralajmëruese deri më sot e një divorci të pritshëm mes PS dhe LSI në prag të zgjedhjeve të 18 qershorit.

Ministri që njihet për i urtë dhe i rezervuar për t’u përfshirë në debate të nxehta të karakterit ekstra-politik, ka folur me tona të ashpra ndaj paraardhësit të tij në krye të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, duke thënë se në vend të tij më mirë të ishte Grida Duma.

“Sot duhet të ishte Grida Duma kryetare e bashkisë Durrës, jo Vangjush Dako. Dehja nga pushteti dhe paraja i ka berë njerëzit të shkëputen nga realiteti”, ka thënë Koka gjatë një interviste në Ora News.

“Shpesh jam ndjerë i kufizuar dhe kam thënë pse LSI të bëhet pjesë e një vendimmarrje të gabuar”, ka qenë gjithashtu një ndër shprehjet e Kokës, e cila ka rezunuar qëndrimin e tij, e padyshim dhe të partisë së tij, për t’u ndarë nga PS-ja.

Këtë e ka treguar dhe fakti se në shënjestër të tij ka qenë Vangjush Dako, një figurë e rëndësishme ne PS, përveçse kryetar i Bashkisë së Durrësit, dhe njeri i afërt i Ramës.

Ndërkohë, bën përshtypje fakti se Dako është një produkt  i klanit Koka në krye të bashkisë së madhe të qytetit bregdetar, kur u zgjodh të pasojë Lefterin në 2007-ën. /tesheshi.com/         

 

 

auto pjese dak

Related posts