Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Tashmja dhe e ardhmja e një 31-vjeçari: të gjithë e duan këtë brazilian, edhe Barcelona

Sipas mediave britanike dhe spanjolle, Barcelona gjithashtu iu bashkua garës për të sjellë futbollistin brazilian Willian, kontrata e të cilit me Chelsea skadon në gusht.

Willian kështu do të mbetet pa kontratë në Stamford Bridge, pasi nuk mundi të arrijë një marrëveshje në javët e fundit për të zgjatur bashkëpunimin e tij me klubin londinez. Përkatësisht, politika e Chelsea është e tillë që nuk nënshkruan kontrata me lojtarët më të vjetër se 30 vjeç për një periudhë më të gjatë se një vit, ndërsa braziliani 31-vjeçar dëshiron të lidhet për një periudhë më të gjatë.

Rivalët në Londër, Arsenal dhe Tottenham, të cilët janë përmendur ditët e fundit si klube që morën kontakte me agjentin e Willian, dëshirojnë të përfitojnë nga kjo, dhe tani raportohet se dhe Barcelona është përfshirë në garë për brazilian.

Willian luajti shkëlqyeshëm në javët e fundit në Premier League, pasi pas një pushimi për shkak të pandemisë së koronavirusit. Blutë e Londrës kanë siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, dhe përkundër faktit që menaxheri Frank Lampard dëshiron të mbajë brazilianin, ende nuk është arritur një marrëveshje.

Përveç Arsenalit, Tottenham dhe Barcelonas, ​​oferta iu dërgua Willian nga Inter Miami, një nga pronarët e të cilit është David Beckham. Edhe pse kjo është një ofertë financiare shumë bujare, klubit nga MLS i janë dhënë më pak shanse në luftën për lojtarin e kombëtares së Brazilit.

Willian filloi karrierën e tij profesioniste te Corinthians dhe më pas luajti për Shakhtar Donetsk dhe Anzhi Makhachkala përpara se të vinte në Angli. Ai ka luajtur 339 ndeshje për Chelsea, duke shënuar 63 gola. Në fanellën e Kombëtares së Brazilit, ai ka 70 paraqitje dhe 9 gola. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts