Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

POST-SHPËRTHIM/ Sytë e gjithë botës në Beirut: tragjizmi i pasqyruar në foto

Tragjedia në Beirut, ku një shpërthim industrial në port ka shndërruar qytetin në fantazëm, është kryelajm në mediat botërore që nga pasditja e së martës, kur dhe ndodhi gati e paimagjinueshmja.

Më poshtë mund të shihni një set fotosh që pasqyrojnë më së miri orët e vështira që po kalon kryeqyteti libanez, i cili ka mbërthyer vëmendjen e gjithë botës.

epaselect epa08584048 An injured man is evacuated from the scene of explosion at the Beirut Port, Beirut, Lebanon, 04 August 2020. According to media reports citing official sources at least 40 people were killed and 2,500 injured in the explosion which also caused severe damage, while its cause is not yet known. EPA-EFE/IBRAHIM DIRANI
auto pjese dak

Related posts