Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Stuhi të pazakonta rëre godasin zemrën e Anadollit: si u katandis Ankaraja (pamje)

Re të mëdha pluhuri mbuluan të shtunën Ankaranë, kryeqytetin e Turqisë, duke e bërë të vështirë jetën e përditshme në metropol.

Guvernatori Vasip Sahin tha se raportet fillestare treguan se gjashtë persona u plagosën lehtë pasi u goditën nga objektet e mbartura nga era.

“Deri më tani nuk kemi raporte të humbjes së jetës ose pronës njerëzore,” tha Sahin.

Stuhia e rërës fillimisht goditi qytetin e Polatli dhe më pas u zhvendos në Ankara.

Mursel Yildizkaya, shefi i Polatli, tha se i gjithë qyteti u mbulua nga një re pluhuri dhe se disa zjarre të vogla shpërthyen për shkak të goditjeve të rrufesë, por ato u shuan shpejt. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts