Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

SPOTI/ S’është videopërgjim, Meta godet Dvoranin me zërin e Aleancës për Teatrin: ja shkeljet e tij kushtetuese

Nuk bëhet fjalë për ndonjë kamerë të fshehtë, ashtu siç ishte dhënë e kuptuar. Presidenti Meta ka publikuar një material kundër kreut të KED-it, por jo nga “vrima e çelësit”.

Eshtë një spot me anë të të cilit kreu i shtetit tenton të argumentojë se ku Dvorani e ka shkelur Kushtetutën në rastin e përzgjedhjes së emrave për në Kushtetuese, më saktë të Arta Vorpsit.

Ndërkohë, edhe përzgjedhja e zërit për lexim duket se ka qenë me preferencë politike.

Ai që lexon spotin është Neritan Liçaj, një ndër aktorët e TK-së, ndër më aktivët e Aleancës për Teatrin, urryes ekstrem i kryeministrit Rama.

Por për pretendimin e Metës, mazhoranca ka zgjedhur t’i drejtohet Venecias, diktuar kjo dhe nga ndërkombëtarët.

Por ja si mbrohet Meta:

Të nderuar qytetarë,Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese.

Posted by Ilir Meta on Tuesday, December 10, 2019

auto pjese dak

Related posts