Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ski: Rënia e tmerrshme e një zvicerani në “rrugën e vdekjes” (pamje)

Zvicerani Urs Kryenbühl përjetoi një rrëzim të tmerrshëm në garën e djeshme në të ashtuquajturin “shtegu i vdekjes” në Kitzbühel.

Kryenbühl vijoi normalisht performancën e tij deri pak para fundin të garës, duke rënë në hyrjen e vijës së finishit.

Me një shpejtësi sa 146.7 kilometra në orë, zviceriani gaboi në rënje pas një trampolimi.

Kryenbühl mbeti i palëvizur në pistë ndërsa shikohej me ankth nga një bashkëkombas i tij në ekip. Gara u ndalua dhe Kryenbühl u dërgua me urgjencë në spital me helikopter.

Sipas informacionit fillestar, Kryenbühl nuk ishte në gjendje të fliste, por thuhet se më vonë erdhi në vete dhe njohu njerëzit përreth tij.

Gara u ndërpre pas rënies së tij. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts