Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shuhet koka e kazinove të Las Vegasit, pse do varroset në Izrael?

Sheldon Adelson, një miliarder amerikan, manjat i kazinosë dhe pronar i Las Vegas Sands Corporation, ka vdekur në moshën 87 vjeç.

Adelson ndërroi jetë për shkak të ndërlikimeve gjatë trajtimit të limfomës Non-Hodgkin, u njoftua nga korporata Las Vegas Sands.

Adelson ishte punonjësi i parë i Sands, i cili që atëherë është rritur në 50,000 të punësuar.

“Ndikimi i tij në industri do të jetë i përjetshëm”, tha kompania.

Varrimi i Adelson do të mbahet në Izrael, vendi i lindjes së gruas së tij, Dr. Miriam Adelson. Një përkujtim do të mbahet në Las Vegas, ku ai drejtoi kazinotë Veneciane dhe Palazzo, por data nuk dihet ende. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts