Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shuhet gjyshi që preku gjithë botën: vullnetar i kujdesit për foshnjat prematurë (pamje)

David Deutchman u bë një yll i vërtetë në internet pasi u botua historia e vullnetarizmit të tij në një spital në Atlanta.

Ai u bë i famshëm pas historive të mediave botërore rreth faktit që vinte në spital dy herë në javë për të mbajtur e përqafuar foshnje premature (të paralindura), prindërit e të cilëve nuk mund të jenë me ta.

Davidi u dha atyre shumë dashuri dhe vëmendje, duke biseduar me ta dhe duke kënduar.

Të gjithë punonjësit ishin të kënaqur me këmbënguljen për të ardhur në spital dhe për të bërë të njëjtën gjë gjatë gjithë kohës.

Fatkeqësisht, të gjithë ata që dinin për të u pikëlluan nga lajmi se ai ndërroi jetë më 14 nëntor, shkruan Unilad.

“Ne tashmë na mungon shumë dhe do të na mungojë gjithmonë,” tha vajza e tij. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts