Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shqipëria turistike “pushton” gazetat suedeze

Tre gazetat më të mëdha në Suedi. “Dagens Nyheter” me një tirazh prej 900 000 lexuesish në ditë,  Sydsvenska Dagbladet me 300 000 dhe Helsingborgs Dagblad me 200 000 në ditë, kanë botuar artikullin e gazetares Lind mbi turizmin shqiptar dhe potencialin e saj në të ardhmen, duke i treguar publikut suedez se Shqipëria ka përpjekje serioze për të krijuar një klimë te re për turizmin dhe impaktin e tij në ekonomine shqiptare.

11127797_10206123784595904_419436897_n

Po kështu, artikujt kanë vlerësuar përpjekjen e Agjencisë Kombëtare të Bregdetit për të realizuar në një kohë të shkurtër disa programe dhe iniciativa të rëndësishme për publikun, siç është ajo e hapjes së ishullit të Sazanit për publikun, në modelin e një Parku Kombëtar.

Tashmë që po afron dhe sezoni turistik, shkrime të këtij lloji janë një investim i fuqishëm për promocionin e turizmit në vendin tonë.

11119174_10206123777355723_1308350280_nSkandinavët, ku futen dhe suedezët, i kanë me zell pushimet në mesdhe. Por vitet e fundit, Shqipëria po bëhet shumë e preferuar për ta. Tregues për këtë është Saranda, ku shumë shtetas norvegjezë dhe suedezë kanë blerë apartamente dhe zgjedhin bregdetin e jugut për të pushuar gjatë verës. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com