Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

SHPËRTHIMI/ “Oh my God!”: shndërrimi i Bejrutit në Hiroshima, tronditja deri në Qipro (pamjet)

Shpërthimi në përmasa të frikshme apokaliptike që ndodhi ndodhi në Bejrut, vijon të trondisë botën. Tragjedia ndodhi në portin e kryeqytetit libanez, aty ku ndodhen eksplozivët, por edhe fishekzjarret dhe kimikatet, njoftoi agjensia shtetërore libaneze NNA.

Sipas pamjeve, fillimisht ishte një masë tymi që po ngrihej lart në port, nga disa zjarre të shfaqura në magazine, dhe më pas qyteti u trondit nga një shpërthim jashtëzakonisht i fuqishëm, i cili, sipas dëshmitarëve, u ndje deri deri në Qipro, 240 kilometra larg.

Disa nga të plagosurit besohet se janë varrosur nën rrënoja, dhe burimet e spitalit dhe të sigurisë flasin për një numër të madh viktimash.

Disa e krahasojnë atë me shpërthimin e një bombe atomike, siç mund ta shihni më poshtë.

auto pjese dak

Related posts