Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shkencëtarët hollandezë pretendojnë se kanë zbuluar një antitrup për koronavirusin

Një grup shkencëtarësh holandezë besojnë se ka zbuluar një antitrup që do të ndihmonte në zbulimin dhe parandalimin e përhapjes së infeksionit të koronavirusit, sipas BBC-së.

Shkencëtarët janë të vendosur në Qendrën Mjekësore Erasmus në Roterdam dhe Universitetin e Utrechtit. Zbulimi i tyre duhet të kalojë në një provë të rreptë dhe mund të kalojë muaj.

Hollanda ka raportuar se numri i të infektuarve të saj është rritur në 24 orët e fundir nga 155 në në 959.

Ndërkohë, në të gjithë botën numërohen më shumë se 150,000 të infektuar. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts