Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shkëmbi i OFL-së mbetet në pezullim: të ketë dekonspiruar vërtet njeriu me besueshmëri maksimale?

Gjykata e Lartë Kundër Korrupsionit la në fuqi vendimin për pezullimin e nr.2 të OFL-së së famshme – Operacioni Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi.

Pezullimi i tij, ndodhur pak ditë më parë me urdhër të kryepolicit Ardi Veliu, mund të konsiderohet si zhvillim i bujshëm në krye të Policisë së Shtetit. Kjo, pasi Shkëmbi ka qenë ndër kuadrot me autoritativë në strukturat e larta policore dhe me besueshmëri maskimale, kurrë të vënë në diskutim.

Dyshohet që ai të jetë përfshirë në dekonspirim aksionesh policore. Më saktë, siç shkruan Shqiptarja.com, Gjermania po hetonte trafikantët Aleksandër Prronin e Klaudio Vukajn dhe sipas tyre, ata janë lajmëruar nga Shkëmbi se ishin vënë në hetim. Por avokati i tij mohon që kjo të jetë e vërtetë dhe kujton se ç’përfaqëson karriera e Artan Shkëmbit.

“Ka nje karrierë 21 vjeçare. Ka drejtuar 170  operacione shumë të sukseshme, dhe është i interesuar per t’u zbardhur e verteta. Nuk ka çeduar në asnjë rast. U la në fuqi masa për pezullimin nga detyra për të cilën do të parqesim ankim. Për shkak të sekretiti profesional nuk mund të bëj asgjë publike”, tha ai. /tesheshi.com/

   

auto pjese dak

Related posts