Auto Dak
Auto Dak

PUBLIKIMI/ Shfaqet regjistrimi i fundit i Millosheviçit para nisjes për në Hagë (video)

Gazetari Stefan Cvetkoviç publikoi një video ku shfaqet ish-presidenti jugosllav Slobodan Miloseviç, pak para transferimit të tij nga Tuzla në Hagë në 2001.

Videoja tregon Millosheviçin që hyn në dhomë, në një bazë ushtarake amerikane në Camp Igl në Tuzla, së bashku me një person me uniformë ushtarake, raporton televizioni O2.

Pas hyrjes, Millosheviç është me oficerin e policisë që po flet qetësisht.

Millosheviqi pyeti rojet për cigare dhe kafe dhe mori pak ujë për t’u larë dhe pyetet nëse po planifikonte të shkruante një libër, të cilit iu përgjigj: “Jo një libër, por një histori”.

Nuk është e qartë se ku i ka marrë pamjet gazetari i diskutueshëm Stefan Cvetkoviç, i njohur për gjoja rrëmbim në Bela Crkva një vit më parë, kujton TV O2. /tesheshi.com/

Snimak pred izručenje Slobodana Milošević iz Bosne i Hercegovinе za Holandiju 2001

Posted by Stefan Cvetkovic on Thursday, August 22, 2019

auto pjese dak

Related posts