Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Samsung prezanton Flip Galaxy Z Flip (video)

Samsung, një kompani e Koresë së Jugut, ka zbuluar një smartphone të ri të palosshëm në San Francisko, i projektuar të ngjasojë me një kuti të madhe grimi, dhe njoftoi se të gjitha pajisjet do të jenë në gjendje të përdorin rrjetin 5G, raporton Reuters.

Sipas agjencisë britanike, është një vazhdim i përpjekjes së Samsung për të mbajtur një pozicion lider në botë kur bëhet fjalë për celularët.

Kjo vjen në një kohë kur Samsung po përpiqet të mbrohet kundër “sulmit të rivalit të vjetër” Apple, si dhe sfiduesit të ri nga Kina (si Huawei) që “hëngrën atë” me shumica e shitjeve në Kinë dhe Evropë.

Huawei ka prezantuar vetëm telefonat e saj të palosshëm në tregun kinez, ndërsa Apple ende nuk ka prezantuar ndonjë telefon 5G.

Ndërkohë, disa analistë besojnë se shitjet e Galaxy S20 – i cili ka katër kamera të forta – do të jenë pak më të vogla se paraardhësit e tij, pasi ata presin të zhvendosin një pjesë të tregut në segmentin e telefonave të palosshëm. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com