Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rusët dynden drejt Antalias, rekordi: 80 aeroplanë në një ditë

Më shumë se 23,000 turistë rusë mbërritën në Antalia, në ditën e parë pasi u vendosën fluturimet nga Moska, pas një pushimi pesë-mujor për shkak të pandemisë koronavirus.

Me rifillimin e fluturimeve për në Antalia që u pezulluan si pjesë e masave kundër përhapjes së koronavirusit, drejt kryeqytetit turk të turizmit, nga Moska fluturuan në një ditë të vetme 80 aeroplanë.

Antalia, një nga destinacionet më të famshme turistike në botë, është një vendpushim veror i preferuar i turistëve rusë.

Sipas Zyrës së Kulturës dhe Turizmit të Antalias. vitin e kaluar në këtë qytet pushuan 15.644.108 turistë, nga të cilët 5,582,763 ishin rusë.

80 aeroplanët nga Rusia mbërritën dje në Antalia, duke sjellë mbi 23,000 turistë në destinacionin popullor turistik në jug të Turqisë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts