Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rrëmbimi i nigerianit Oboda: katër orë në bagazh, ja si shpëtoi

Christian Obodo, një ish-lojtar i ekipit kombëtar Nigerian, përjetoi një dramë të vërtetë sepse u rrëmbye nga një grup i panjohur të rinjsh.

Dhe kjo i ndodh për të dytën herë, kun ë të dy rastet, fundi ka qenë jo tragjik.

Ndërsa po ecte me të dashurën e tij, ai papritmas u rrëmbye nga një grup të rinjsh, të cilët më pas e lidhën dhe e rasën në bagazhin e një automjeti.

“Ata më drejtuan armën dhe më rrëmbyen jo shumë larg shtëpisë sime. Filluan të më godisnin dhe njëri prej tyre më tha se do të më qëllonte me plumb në kokë nëse nuk rrija urtë”, tha ai për mediat.

“Unë u shpjegova atyre se kush isha, kështu që ata e kuptuan se unë nuk isha në të vërtetë ai që ata po kërkonin. Njëri prej tyre kujtoi se unë isha një futbollist dhe ndodhi kjo kur kuptova se nuk isha një shënjestër. Në fund, ata morën unazën time të diamantit, orën e dorës dhe gjerdanin. Kërkuan dhe para, por  thashë atyre se kisha vetëm karta”, përfundoi Obodo.

Ai u mbajt i mbyllur në bagazhin e makinës për katër orë

Më herët, ai u rrëmbye në 2012 kur ishte në kulmin e karrierës së tij në futboll. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts