Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ronaldinho: Nuk mund të them që Messi është më i miri në histori, por…

Ronaldinho, një futbollist legjendar brazilian, foli i lavdërueshëm për Messin, i cili kohët e fundit u bë lojtari i parë me gjashtë “Topa të Artë”.

Sidoqoftë, braziliani nuk ka dashur të thotë nëse sulmuesi i Barcelonës është lojtari më i mirë në histori, siç pretendohet nga një numër i madh i ekspertëve dhe tifozëve të futbollit në të gjithë globin.

“Jam i lumtur për Messin sepse ai është shoku im dhe është bërë një simbol i Barcelonës. Unë nuk më pëlqejnë krahasimet sepse është e vështirë të përcaktosh se kush është më i miri në histori.

Ka Maradona, Pele, Ronaldo … Nuk mund të them se Messi është më i miri në histori, por ai është lojtari më i mirë i kohës së tij”, tha ish-ylli brazilian që luajti krah argjentinasit te Barëa në mesin e viteve 2000. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts