Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rishfaqet “Titaniku”, evakuohen 1300 pasagjerë të një kroçere norvegjeze (video)

Rreth 1,300 pasagjerë, të cilët gjendeshin në një kroçerë në bregun perëndimor të Norvegjisë po evakuohen. Kjo, pas një defekti në motor e motit të rënduar, duke rrezikar përsëritjen e një tragjedie të ngjashme me Titanikun

Reuters raporton se janë helikopterët e shpëtimit ata që po evakuojnë njerëzit nga kjo anije.

Shërbimi i shpëtimit njoftuan se anija e madhe e Viking Sky po lundronte drejt tokës, pasi kapiteni dërgoi një thirrje për ndihmë.

Kroçera është një prodhim vitit 2017, pronë e Viking Ocean Cruises dhe pjesë e grupit të Cruises Viking themeluar nga miliarderi norvegjez Torstein Hagen.

Sipas të dhënave të gjetura në faqen e internetit të kompanisë, kapaciteti i anijes është 930 pasagjerë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com