Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rinovohet makina e Elvis Presley-t (foto)

Vetura sportive, BMW 507 e blerë nga këngëtari amerikan, Elvis Presley, kur ai jetonte në Gjermani është rinovuar plotësisht nga departamenti i trashëgimisë, i kompanisë Bavareze për prodhimin e makinave.

Vetura e përfunduar do të shfaqet në ekran në show-n tradicional “Pebble Beach Concours d’Elegance”, në Kaliforni më 21 gusht.

Vetura dy-vendëshe kabriolet ishte gjetur në një hambar, pranë San Francisko dhe ishte në gjendje të keqe kur  u kthye  në Gjermani nga BMW-ja për ta riparuar.

Akoma nuk dihet shuma  se sa kompania ka paguar për veturën sportive  BMW 507. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com