Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

RIKTHIMI/ Jozefina Topalli, “në sinoret” e Bashës me partinë e re: emri dhe kauza

“Bashkë për Ndryshimin” do jetë forca më e re politike e spektrit opozitar shqiptar, themeluese e së cilës është Jozefina Topalli, ish-nr. 2 i PD-së, një ndër figurat politike më tradicionale të së djathtës.

Rikthyer me një frymë të theksuar anti-Basha, si “luftë brenda llojit”, ajo tha se vjen për të sfiduar treshen politike dominante.

Më 25 prill të gjithë do të heshtim, atë ditë do të flasin vetëm shqiptarët, atë ditë do të jetë dita e tyre dhe të vendosin nëse do të kemi një Shqipëri të Metës, Ramës apo Lulit apo të gjithë shqiptarëve” tha Topalli gjatë prezantimit të partisë së re.

“Ata të tre bashkohen bukur fort për të ruajtur karriget e veta.  Ata veprojnë sikur Shqipëria  është prona e tyre dhe se shqiptarët  janë rrogëtarët e tyre. Ata vendosin se kush duhet të bëjë biznes me ata”, tha ajo, duke e shndërruar në kauzë faktin e pretenduar se Rama, Basha e Meta, janë të njëjtë e mbijetojnë mes pazareve.

Ndërsa ajo, znj. Topalli, vjen si shpresë për shqiptarët.

Ku ka më mirë e më shpresëdhënëse që këtë lëvizje ta nisë brezi i ri”, tha Topalli, ndërkohë që vetë ajo është veterane e politikës.

 Ndërkohë, ky zhvillim përbën një çarje të re në opozitën shqiptare.

Kujtojmë se për këtë arsye, znj. Topalli u sulmua rëndë nga militanca e media e opozitës, sapo paralajmëroi krijimi e një force të re.

Në gjykimin e kreut të PD-së Basha, ajo i shërben Edi Ramës.   /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts