Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

REZYMEJA/ Rama me fjalimin e fundit koronar: unë as vras e as vjedh, ja pse qeveris…(video)

Kryeministri Rama përcolli të fundit mesazh për publikun në lidhje me krizën koronare, qyshse ajo startoi në javën e dytë të marsit.

“Ky është komunikimi im i fundit me atë që botërisht u quajt armik i padukshëm. Ai as ka ikur e as është mundur përfundimisht. Numrat nuk po flasin mirë, shfaqjet politike me turma pa masa mbrojtëse, me një karshikllëk që flet për pagjërgjegjshmëri dhe dritëshkurtësi, po vazhdojnë edhe përtej të tretave të Teatrit”, theksoi i pari i qeverisë.

“Shani e shfryni sa të doni, po rrezikun e infeksionit mos e neglizhoni. Lus Zotin që të mos turpërohemi pasi përballuam më të keqen dhe të mos detyrohemi që të mbyllemi, nga ata që refuzojnë ta pranojnë të keqen dhe hapen si vaji në lakra”, tha Rama, duke bërë me dije se javën tjetër nis hapja e madhe me disa përjashtime.

 “Kjo është java e fundit e masave të mbetura të lëvizjes, me përjashtim të aktiviteteve kulturore dhe sportive pa spektator, dasma dhe funerale ku nuk do mblidhen qindra njerëz, transporti publik dhe plazhet me korniza sigurie, gjithçka tjetër do të jetë e hapur”, theksoi kreu i qeverisë.

Duke cekur një numër aspektesh të kësaj situate, por dhe të pozitës së tij përballë shumë akuzave,  edhe më të majisura në këtë krizë të fundit, jo lokale por globale, Rama tha se paçka shumë gabimeve, ai as nuk vret e as nuk vjedh…/tesheshi.com/

Mesazhi i plotë:

🔴 KOMUNIKIMI I FUNDIT KUSHTUAR EKSKLUZIVISHT LUFTËS ME ARMIKUN E PADUKSHËM COVID19

Posted by Edi Rama on Wednesday, May 27, 2020

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com