Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rezoluta kosovare për genocid serb, Vuçiç: ja pse po zbrazet Ballkani

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi pas miratimit në Kuvendin e Kosovës të një rezulote mbi krimet serbe, se ekziston një model në rajon ku Serbia “është fajtore për të gjithë”.

Sipas tij, ajo që po ndodh në Prishtinë është “një rreth vicioz i çmendurisë nga i cili nuk dilet dot”.

“Ata që vazhdimisht udhëheqin politikën duke na thënë se atoa janë viktima, nuk shohin apo mendojnë për të ardhmen”, tha Vuçiçi për gazetarët.

Vuçiç shtoi se njerëzit po largohen nga të gjitha vendet e rajonit, madje edhe ato që janë anëtarë të BE-së si Kroacia.

“Mali i Zi, Bosnja dhe Maqedonia Veriore gjithashtu po zbrazen … Në vend që të gjithë së bashku të kërkojmë të drejta më të mëdha nga Evropa, që mos kemi kufinj ekonomik mes nesh, që mallrat dhe kapitali të mund të lëvizin lirshëm, ne e dobësojmë njëri-tjetrin maksimalisht dhe më pas i gëzohemi urrejtjes ndaj njëri-tjetrit”, tha presidenti serb. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com