Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama i gëzohet hapjes së negociatave: ja fruti i reformave

Kryeministri Rama ka reaguar menjëherë pas lajmit ku BE  rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë, një akt që ka sjellë dhe një pështjellim të madh në kampin opozitar, ku deputetja Bregu po kryqëzohet për votën e saj “pro”.

Vjen lajmi i shumëpritur nga Komisioni Bashkimit Europian; rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave. Fruti më i bukur i 3 viteve beteja për reformat”, shkruan Rama në Facebook.

Dhe tani, Rama llogaritet të ketë dhe një armë shtesë në betejën për drogën me opozitën. Akuzave të kësaj të fundit, vecc raporteve të Guarda Di Finanza-s, tashmë ai pritet t’u përgjigjet dhe me “negociatat e hapura”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts