Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama takon Metën, sërish Tirana nuk ka emër

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Parlamentit Ilir Meta kanë zhvilluar një tjetër takim ku sërish nuk kanë rënë dakord për emrin e kandidatit për kreun e ri të bashkisë së Tiranës. Një ditë para se mazhoranca qeverisëse të publikojë emrat e kandidatëve për zgjedhjet lokale të 21 qershorit, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim ë Kryesinë e Kuvendit me kryeparlamentarin Ilir Meta. Takimi është zhvilluar mëngjesin e sotëm dhe ka zgjatur për 45 minuta. Takimi vjen në klimën e negociatave për zgjedhjet vendore dhe pas marrëveshjes së arritur ditën e djeshme mes PS dhe PDIU-së. Rama Meta pritet të takohen sërish sot në darkë.

(tesheshi.com)

auto pjese dak

Related posts