Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama suprizon dy të vegjlit që tërmeti i hodhi nga lartësia: takim me Ronaldo e Buffon

Kryeministri Rama ka suprizuar dy fëmijët e rënë nga katet e larta të pallateve në Thumanë gjatë tërmetit, Alesion dhe Aurelion, duke iu mundësuar atyre një takim me Cristiano Ronaldon dhe Gianluiggi Buffon.

Me dy të vegjlit që i shpëtuan vdekjes paq, shefi i qeverisë u takua ditë më parë në kushte spitali, ku ata ishin shtruar për kurim.

“Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që fluturuan nga dritaret e pallatit të tragjedisë në Thumanë, e që pasi lanë spitalin duhet të rifillojnë rrugën e jetës, që u’a urojmë të gjatë, me shëndet e gëzime”, shkroi Rama, duke ofruar atë çfarë ndodhi me dy fëmijët kur përballë tyre u shfaqën dy legjendat e futbollit. /tesheshi.com/

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që fluturuan nga dritaret e pallatit të tragjedisë në Thumanë, e që pasi lanë spitalin duhet të rifillojnë rrugën e jetës, që u’a urojmë të gjatë, me shëndet e gëzime❤🙏❤https://e-albania.al/dhuro/

Posted by Edi Rama on Friday, December 6, 2019

auto pjese dak

Related posts