Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama shpall ambicien “Merkel”: në qeverisje, deri në 2030-ën

Kryeministri Rama shpalosi ambicien për qeeverisje deri në 2030-ën, në mos ai patjetër PS, siç dhe e tha, gjatë një interviste në Opinion në Tv Klan.

Më herët tha se pas pandemisë së COVID-19, qeveria e tij po përgatitet për një rimëkëmbje ekonomike nën projektin “Shqipëria 2030”, që siç mund të kuptohet, do jetë dhe kredoja e re e zgjedhjeve të pas një viti, e më pas bëri me dije atë që e konsideroi si vendimmarje të madhe; heqjen e çdo takse për biznesin e vogël deri në 2029-ën.

“Ne shumë shpejt do ta ligjërojmë që biznesit të vogël, çdo shqiptari që krijon punë me një biznes të vogël deri në 140 mijë dollarë xhiro do t’i heqim taksat deri në vitin 2029. Ne do të heqim tatim fitimin deri në vitin 2029 dhe heqjen e tatimi fitimit do ta bëjmë tani. Do të shkojmë për një buxhet të ri së shpejti në Parlament dhe aty në paketën fiskale do të heqim tatim fitimin”, theksoi Rama.

Ai nuk fshehu ambicien pra për të qëndruan dhe dekadën e ardhshme në qeverisje, kur tha se “ishte miku i asaj shoqes që ka 16 vjet në pushtet”. Pra, Merkelit. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com