Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama me ndërtuesit në Durrës: asnjë keqardhje për ju!

Kryeministri Rama pati një takim me ata të cilët janë vënë në shënjestër të akuzave këto ditë, investitorë e ndërtues, duke u kërkuar që të zbatojnë kushtin që mos vuajnë burgun. Kushti është marrja përsipër e riparimeve në godinat e dëmuara, ngritur nga ata.

“Keni kohë që të riangazhoheni dhe të rihabilitoheni. Mos kurseni, mos kujtoni se mund të ikni dhe të mos jepni llogari. Ja keni detyrim këtyre njerëzve, vetes dhe familjes tuaj, fëmijëve tuaj”, tha Rama.

“Asnjë keqardhje për ju” – u tha shefi i qeverisë.

Minimumi që secili prej jush duhet të bëj është riparimi i dëmeve të shkaktuara nga tërmeti.

Më vjen shumë keq për atë që ka ndodhur, jashtëzakonisht shumë. Më vjen aq keq për atë që ka ndodhur sa që nuk ndjej asnjë keqardhje për asnjë prej jush”, theksoi Rama.  /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts