Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama fton sërish Bashën: siç shkuam ne te Meta

Kryeministri Edi Rama e këshilloi rivalin e tij të drejtpëdrejt politik, kreun e opozitës Lulzim Basha, që të veprojë siç ai veproi ndaj thirrjes së presidentit Meta në Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

“Do të ishte mirë që Lulzim Basha dhe forcat politike të mos bënin propozime si ata propozimet si Reforma Elektorale ose Reforma në Drejtësi, por të vinin në tavolinë dhe t’i diskutonim gjërat me njërzillëk, pa parti. Nuk po bëjmë garë demokratët dhe socialistët, këtu jemi duke bërë një garë jo me njëri-tjetrin, por në garë me kohën, një garë me tensionin dhe emocionin e rëndë që jetojnë njerëzit dhe një garë më të ardhmen, që të mos humbim mundësin që të ringrihemi më të fortë seç ishim më parë. Kjo nuk bëhet me deklarata në televizor dhe aq më pak të bëhet pastaj duke rimarrë partiturën, diskun e gramafonit të para kësaj ngjarje”, tha Rama, duke ofruar rastin me Metën si argument.

Në me Presidentin e Republikës jemi në një konflikt të hapur. Kemi një konflikt institucional ekstrem, kemi një komision të ngritur për ta shkarkuar. Presidenti sot na thërret dhe në ça do bëjmë? Do themi nuk do vijmë? Jo. Ne shkuam dhe kemi diskutuar sikur s’ka ndodhur asgjë. Realisht ajo që ka ndodhur është asgjë në raport me këtë që i ka ndodhur të gjithëve. Këtu kushdo që mund të japë një kontribut është i mirëseardhur dhe ne duhet ta përqafojmë. Kjo është ajo që mendoj unë. Pastaj të bësh kalkukime, po shkova atje, ky ma bëri siç ma bëri, kjo mua nuk më intereson”, shtoi Rama. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts