Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama flet për legalizimit: Bëmë 10-fishin e punës së “atyre të çadrës” në më pak kohë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije ditën e sotme se 1001 leje legalizimi i janë shtuar dosjeve të legalizimit falas në Kamëz.

Ndër të tjera, në postimin e bërë në Facebook Rama bën krahasimin me qeverinë pararendëse dhe me ata që janë ngujuar sot në çadrën e bulevardit.

Ai shprehet se në më pak se gjysmën e kohës së tyre në qeveri, qeveria Rama bëri gati 10-fishin e punës së tyre.

U mbyll këtë javë në Kamëz zinxhiri dyvjeçar i aktiviteteve publike për legalizimet falas, sepse me regjistrimin e listave të reja të deputetëve, praktikisht ka nisur faza finale e mandatit dhe legalizimet nuk do të përdoren për fushatë!

1001 leje të tjera legalizimi FALAS iu shtuan kapicës së dosjeve te mbyllura me sukses për Kamzën, ku deri në 2013-ën, u bënë gjithsej vetëm 538 legalizime (!) dhe shumica biznese(!), ndërsa nga viti 2014 deri sot janë bërë 5449 legalizime (97% shtëpi dhe FALAS). Pra në më pak se gjysmën e kohës në qeveri të atyre që janë ngujuar sot në Çadër nga frika e drejtësisë, kemi bërë 10-fishin e punës së tyre.

Krenarë që kemi arritur në mbi 130 mijë legalizime FALAS (93% shtëpi) në dallim nga 21 mijë në tetë vitet e shkuara (82% biznese), me lekë mbi dorë e nën dorë! Deri në fund të qershorit do të jenë bërë mbi 150 mijë legalizime në rang republike. Akoma shumë mbetet për të bërë!”, shkruan Rama./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts