Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

PS shkarkon Koço Kokëdhimën, Çipa propozohet për të zënë vendin e tij në Reformën Strukturore

Kryesia e PS-­së është mbledhur sot dhe ka marrë vendim që të shkarkojë ish­-deputetin Koço Kokëdhima nga posti i sekretarit për Reformën Strukturore dhe Emigracionin në PS.

Kokëdhima më parë ka mbajtur edhe postin e koordinatorit, por është shkarkuar nga ky post kohë më herët. Tashmë, ish­deputeti mbetet vetëm anëtar i Asamblesë, në të cilën është zgjedhur me votim.

Për të zëvendësuar Kokëdhimën në postin e sekretarit të Reformës Strukturore është propozuar Stefan Çipa, zv/ministër i Brendshëm dhe ish-kryetar i Bashkisë së Sarandës./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts