Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Prognoza është pozitive”: aktori i famshëm amerikan njoftoi se ka kancer

Aktori i famshëm amerikan, fitues i çmimeve më prestigjioze si “Oscar” dhe “Golden Globe”, Jeff Bridges njoftoi në Twitter se ka kancer.

“Unë jam diagnostikuar me limfoma. Pavarësisht nga fakti që kjo është një sëmundje serioze, unë jam i lumtur që jam një ekip mjekësh të mahnitshëm. Prognoza e tyre është pozitive,” shkroi aktori 70-vjeçar dhe njoftoi se trajtimi do të fillonte të martën.

Jeff Bridges ka luajtur në më shumë se 200 filma. Ai është i njohur më së shumti për publikun e gjerë për filmin “Zemra e çmendur”, për të cilin fitoi Oskarët dhe Globin e Artë për Aktorin më të Mirë në 2010.

Ai u nominua për herë të parë për një Oskar për rolin e tij në filmin “Shfaqja e fundit e kinemasë” në 1971. Më vonë ai u nominua për një çmim të Akademisë Amerikane të Filmit dhe për role në filmat “Kalibri 20 për një specialist” (Thunderbolt and Lightfoot), “Starman”, “Kandidat”, “Një njeri i quajtur guxim”, “Të gjitha ose asgjë”, dhe për performance e tij në komedinë “The Great Lebowski”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts